Kuchnia bez brzydkich zapachów? To możliwe
Zdrowy dom

Kuchnia bez brzydkich zapachów? To możliwe

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kto nie lubi, gdy w domu wszystko jest na swoim miejscu, podłogi lśnią, a w powietrzu unosi się przyjemny zapach? W takich okolicznościach aż chce się przebywać. Jak wiadomo jednak, utrzymanie takiego stanu rzeczy wymaga sporej pracy.

Mimo to istnieje kilka zasad i trików, których warto się trzymać ze względu na zapach w domu, a zwłaszcza w kuchni. W końcu to tam codziennie przyrządzane są posiłki, a także przetrzymywane są różnego rodzaju produkty spożywcze.

Ponadto w kuchni znajduje się kosz na śmieci, do którego wyrzucane są odpady zarówno organiczne, jak i nieorganiczne. To wszystko wytwarza zapach, który następnie utrzymuje się w całej kuchni, a nawet wędruje do reszty mieszkania.

Krok pierwszy: lodówka

W każdej lodówce zawsze oprócz rzeczy zamkniętych znajdują się takie, które zostały już wcześniej częściowo użyte, a ich resztka dopiero czeka na dalsze wykorzystanie. Wszystkie z nich wydzielają zapachy, które w lodówce mieszają się ze sobą. W efekcie powstaje prawdziwa mieszanka wybuchowa, która potrafi być dość nieprzyjemna dla nosów domowników.

Najłatwiejszy i jednocześnie najtańszy, a przy tym najbardziej naturalny sposób na zapachy w lodówce to soda oczyszczona. Wystarczy nasypać nieco na talerzyk bądź do niskiego słoiczka i pozostawić na półce w lodówce. Soda oczyszczona ma zdolność wchłaniania zapachów, przez co już po chwili będziesz mógł zauważyć, że są one znacznie zneutralizowane.

Krok drugi: okap lub pochłaniacz

W każdej kuchni powinien się znaleźć okap bądź pochłaniacz. Są to urządzenia, które mają za zadanie pochłaniać powstające zapachy w trakcie gotowania. Okap nadkuchenny wciąga zapachy i transferuje je na zewnątrz domu lub mieszkania. Warto włączać go za każdym razem podczas gotowania, a także jeszcze chwilę po. Minusem tego rozwiązania jest to, że wymaga on pewnej ilości miejsca na samo urządzenie oraz na idącą do wentylacji rurę.

Jeżeli masz małą kuchnię i nie możesz sobie pozwolić na montaż okapu oraz podłączenie go do instalacji wentylacyjnej, zainwestuj w pochłaniacz. Urządzenie tego typu składa się z osadnika tłuszczu oraz węglowego filtru pochłaniającego, który niweluje powstające zapachy. Pochłaniacz wymaga również cyklicznej wymiany filtra, by był efektywny.

Krok trzeci: zmywarka

Tak jest – zmywarka również może być siedliskiem nieprzyjemnych zapachów. Dlatego warto zakupić specjalne wkładki zapachowe, które umieszcza się wewnątrz urządzenia. Rozwiązania tego typu są tanie, ale bardzo efektywne – jedna wkładka starcza na dość długi czas, podczas którego ze zmywarki nie wydostają się żadne przykre zapachy. Co więcej, nawet umyte talerze pachną znacznie ładniej.

Krok czwarty: regularne sprzątanie

Jeżeli w Twojej kuchni zagościły nieprzyjemne zapachy, do tradycyjnego sprzątania musisz dopisać takie czynności, jak mycie i dezynfekowanie kosza na śmieci, a także czyszczenie szafek i blatów kuchennych. Na wszystkich powierzchniach tego typu gromadzą się bowiem zapachy, których potem trudno się pozbyć.

Jak widzisz, istnieje wiele rozwiązań, które pomagają usuwać na bieżąco nieprzyjemne zapachy z kuchni. Zastosuj się do naszych rad i ciesz się czystością i świeżością w swoim domu!

sesquisquare

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa pogotowie elektryczne? Zasady działania i proces zgłaszania awarii
Jak działa pogotowie elektryczne? Zasady działania i proces zgłaszania awarii
Pogotowie elektryczne to usługa, która pomaga w usuwaniu awarii w instalacjach elektrycznych. W niniejszym artykule omówimy, jak działa pogotowie elektryczne, jak zgłosić awarię oraz jakie są zasady jego działania.
Zalety i unikalność ekologicznej odzieży wyprodukowanej z naturalnych włókien
Zalety i unikalność ekologicznej odzieży wyprodukowanej z naturalnych włókien
Odkryj unikalne zalety ekologicznej odzieży z naturalnych włókien, której produkcja szanuje środowisko i wpływa na zdrowie użytkowników.
Piecyki koza: ekologiczne i efektywne źródło ciepła
Piecyki koza: ekologiczne i efektywne źródło ciepła
Piecyk koza czy tradycyjny kominek? Porównanie tych dwóch popularnych rozwiązań jako źródła ciepła w Twoim domu.
Ostatnie wpisy