Kuchnia bez brzydkich zapachów? To możliwe
Zdrowy dom

Kuchnia bez brzydkich zapachów? To możliwe

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kto nie lubi, gdy w domu wszystko jest na swoim miejscu, podłogi lśnią, a w powietrzu unosi się przyjemny zapach? W takich okolicznościach aż chce się przebywać. Jak wiadomo jednak, utrzymanie takiego stanu rzeczy wymaga sporej pracy.

Mimo to istnieje kilka zasad i trików, których warto się trzymać ze względu na zapach w domu, a zwłaszcza w kuchni. W końcu to tam codziennie przyrządzane są posiłki, a także przetrzymywane są różnego rodzaju produkty spożywcze.

Ponadto w kuchni znajduje się kosz na śmieci, do którego wyrzucane są odpady zarówno organiczne, jak i nieorganiczne. To wszystko wytwarza zapach, który następnie utrzymuje się w całej kuchni, a nawet wędruje do reszty mieszkania.

Krok pierwszy: lodówka

W każdej lodówce zawsze oprócz rzeczy zamkniętych znajdują się takie, które zostały już wcześniej częściowo użyte, a ich resztka dopiero czeka na dalsze wykorzystanie. Wszystkie z nich wydzielają zapachy, które w lodówce mieszają się ze sobą. W efekcie powstaje prawdziwa mieszanka wybuchowa, która potrafi być dość nieprzyjemna dla nosów domowników.

Najłatwiejszy i jednocześnie najtańszy, a przy tym najbardziej naturalny sposób na zapachy w lodówce to soda oczyszczona. Wystarczy nasypać nieco na talerzyk bądź do niskiego słoiczka i pozostawić na półce w lodówce. Soda oczyszczona ma zdolność wchłaniania zapachów, przez co już po chwili będziesz mógł zauważyć, że są one znacznie zneutralizowane.

Krok drugi: okap lub pochłaniacz

W każdej kuchni powinien się znaleźć okap bądź pochłaniacz. Są to urządzenia, które mają za zadanie pochłaniać powstające zapachy w trakcie gotowania. Okap nadkuchenny wciąga zapachy i transferuje je na zewnątrz domu lub mieszkania. Warto włączać go za każdym razem podczas gotowania, a także jeszcze chwilę po. Minusem tego rozwiązania jest to, że wymaga on pewnej ilości miejsca na samo urządzenie oraz na idącą do wentylacji rurę.

Jeżeli masz małą kuchnię i nie możesz sobie pozwolić na montaż okapu oraz podłączenie go do instalacji wentylacyjnej, zainwestuj w pochłaniacz. Urządzenie tego typu składa się z osadnika tłuszczu oraz węglowego filtru pochłaniającego, który niweluje powstające zapachy. Pochłaniacz wymaga również cyklicznej wymiany filtra, by był efektywny.

Krok trzeci: zmywarka

Tak jest – zmywarka również może być siedliskiem nieprzyjemnych zapachów. Dlatego warto zakupić specjalne wkładki zapachowe, które umieszcza się wewnątrz urządzenia. Rozwiązania tego typu są tanie, ale bardzo efektywne – jedna wkładka starcza na dość długi czas, podczas którego ze zmywarki nie wydostają się żadne przykre zapachy. Co więcej, nawet umyte talerze pachną znacznie ładniej.

Krok czwarty: regularne sprzątanie

Jeżeli w Twojej kuchni zagościły nieprzyjemne zapachy, do tradycyjnego sprzątania musisz dopisać takie czynności, jak mycie i dezynfekowanie kosza na śmieci, a także czyszczenie szafek i blatów kuchennych. Na wszystkich powierzchniach tego typu gromadzą się bowiem zapachy, których potem trudno się pozbyć.

Jak widzisz, istnieje wiele rozwiązań, które pomagają usuwać na bieżąco nieprzyjemne zapachy z kuchni. Zastosuj się do naszych rad i ciesz się czystością i świeżością w swoim domu!

sesquisquare

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy twoje gospodarstwo domowe jest naprawdę zielone? Sprawdź, jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania w praktyce
Czy twoje gospodarstwo domowe jest naprawdę zielone? Sprawdź, jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania w praktyce
Odkryj praktyczne sposoby na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań w swoim domu. Zrównoważ swoje gospodarstwo domowe z naturą, dowiedz się jak.
Bezpieczeństwo na drogach: jakie systemy bezpieczeństwa oferowane są przez producentów samochodów i jak działają?
Bezpieczeństwo na drogach: jakie systemy bezpieczeństwa oferowane są przez producentów samochodów i jak działają?
Bezpieczeństwo na drogach to kwestia niezwykle ważna, która zawsze powinna być na pierwszym miejscu podczas jazdy samochodem. Producenci samochodów oferują coraz więcej systemów bezpieczeństwa, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka wypadku lub jego skutków. W tym artykule przedstawimy najważniejsze systemy bezpieczeństwa, jakie oferują producenci samochodów oraz ich działanie.
Jak nowoczesne technologie zmieniają podejście do pomiarów sytuacyjno-wysokościowych
Jak nowoczesne technologie zmieniają podejście do pomiarów sytuacyjno-wysokościowych
Artykuł objaśnia, jak innowacje technologiczne przeobrażają miejsce GPS, geodezji i mapowania 3D w procesach pomiarów sytuacyjno-wysokościowych.
Ostatnie wpisy