Małe AGD do nowego mieszkania
AGDFunkcjonalny dom

Małe AGD do nowego mieszkania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażanie mieszkanie to nie tylko meble – to także sprzęty AGD. Jednak jakie urządzenia wybrać na start? Przedstawiamy naszą listę najpotrzebniejszych sprzętów AGD, które bez wątpienia przydadzą Ci się w nowym mieszkaniu.

Kuchenka lub płyta oraz okap

Pierwszym sprzętem, który powinien pojawić się na Twojej liście zakupów, jest kuchenka gazowa lub płyta grzewcza, ewentualnie indukcyjna, oraz okap. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na tych sprzętach oraz wybrać urządzenia, które będą wysokowydajne. Zwróć także uwagę na wielkość sprzętu oraz jego możliwości, abyś nie musiał martwić się o ilość oraz wielkość garnków, które pomieści Twoja kuchenka lub płyta. Koniecznie wybierz także dobrej jakości okap, który zapewni Tobie i Twojej kuchni odpowiednią wentylację.

Pralka lub pralko-szuszarka

Myśląc o zakupach AGD do mieszkania, nie można zapomnieć o zakupie pralki. Jak jednak wybrać pralkę lub pralko-suszarkę? Zwróć przede wszystkim uwagę na ładowność. Najpopularniejsze są pralki o ładowności do 6 kg, jednak jeśli masz dużą rodzinę, to zdecydowanie lepiej wybrać pralkę o ładowności do nawet 10 kg. Ważna jest także klasa energetyczna i zużycie wody, które podpowiedzą Ci, jakie będą koszty eksploatacji pralki. Jeśli zależy Ci na szybkim i wygodnym praniu, to możesz też zdecydować się na pralko-suszarkę. Dzięki temu w jednym bębnie bez problemu zarówno wypierzesz, jak i wysuszysz wszystkie swoje ubrania. 

Żelazko

Pozostając w temacie ubrań, nie możesz zapomnieć o zakupie żelazka. Przy wyborze tego sprzętu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na stopę. Popularnym rozwiązaniem są żelazka ze stopą ceramiczną. Cechuje się ona sporą odpornością na zarysowania oraz dobrym poślizgiem. Inną propozycją są stopy teflonowe. Tego typu żelazko bardzo dobrze prowadzi się po tkaninach oraz nie powoduje tak zwanego „świecenia się” materiału. Możesz też zdecydować się na nieco mniej popularne rozwiązania, takie jak aluminium, stal, szło lub szafir. Oprócz stopy żelazka zwróć też uwagę na natężenie wytwarzania pary.

Suszarka do włosów

Jednym ze sprzętów AGD stosowanych na w codziennej pielęgnacji suszarka. Czym jednak kierować się przy wyborze suszarki do włosów? Jeśli nie chcesz, aby Twoje włosy uległy zniszczeniu, to zwróć przede wszystkim uwagę na temperatury suszenia oraz funkcję suszenia chłodnym powietrzem. Ważna jest także funkcja jonizacji, która dodatkowo ochroni Twoje włosy. W zależności od potrzeb i umiejscowienia gniazdek w łazience dobrym rozwiązaniem może być także suszarka bezprzewodowa.

Zdjęcie główne: pexels.com/Sarah Chai

sesquisquare

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odstraszacze zwierząt: Skuteczna ochrona Twojego otoczenia
Odstraszacze zwierząt: Skuteczna ochrona Twojego otoczenia
Zapomnij o niechcianych gościach! Odstraszacze zwierząt - skuteczna ochrona Twojego otoczenia. Ciesz się spokojem i bezpieczeństwem!
Jak wybrać idealne dekoracje i płytki do twojego domu?
Jak wybrać idealne dekoracje i płytki do twojego domu?
Zaprojektuj unikalny charakter swojego domu z płytkami i dekoracjami. Dowiedz się jak dokonać właściwego wyboru i stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli Twój styl.
Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?
Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?
Panele fotowoltaiczne to popularne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej. Wraz z rosnącym zainteresowaniem energią […]
Ostatnie wpisy